Zmiana wyglądu Facebooka

Od czasu do czasu pojawia się na Facebooku jakiś wpis np. o rzekomym nowym wyglądzie FB. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego o zmianie wyglądu informują Was jakieś serwisy, a nie sam Facebook? Czy od powstania niebieskiej strony, kiedykolwiek informowano was o zmianie wyglądu? Czemu więc wierzycie tego rodzaju wpisom?

scam na facebooku

Jeżeli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz adres (http://appsfbook.pl/nowywyglad), niestety tylko zaawansowani użytkownicy Internetu z minimalną wiedzą o stronach WWW, są w stanie coś z tego odczytać, natomiast zwykli użytkownicy dają się nabierać na ten przekręt i klikają w ten adres (link).

Jako ostrożny użytkownik FB oraz posiadając troszkę więcej wiedzy na temat Internetu i stron WWW, staram się sprawdzać tego typu linki. Z adresu podanego wyżej, usunąłem część z „nowywyglad” i po wejściu w link: http://appsfbook.pl, okazało się, że jest tam więcej ciekawych rzeczy.

scam na facebooku

Twórcy strony nie zadali sobie najmniejszego trudu, aby ukryć inne tego typu scam-y na swojej stronie, znaczy to, że wiedzą iż użytkownicy Fabebook-a są na tyle naiwni i leniwi, że nie sprawdzą ich stronę. Na tego typu stronach kryją się pułapki, które maja na celu wyłudzić od nas „Lubię to” oraz udostępnię wpis na naszej tablicy, albo co gorsze, namówić nas na wysłanie sms-a w celu aktywowania jakiejś usługi, która przysyła nam np. dowcip, dwa razy w tygodniu, a koszt takiego sma-a to tylko: 4,92 + VAT..

Oto co jest napisane w stopce na stronie: http://appsfbook.pl/podgladaczek/. Zwróć uwagę, że jest to strona w tej samej domenie (appsfbook.pl).

Serwis jest usługą subskrypcyjną dostępną w sieci Plus, T-Mobile, Orange, Play. Dla sieci PLUS poprzez wysłanie sms aktywacyjnego użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu serwisu. Dla pozostałych sieci użytkownik akceptuje regulamin poprzez wpisanie na stronie kodu PIN otrzymanego darmowym sms’em na podany numer telefonu komórkowego. Wraz z aktywacją subskrypcji użytkownik otrzymuje wynik wykonanego testu. Subskrybenci serwisu otrzymują sms we poniedziałek, środę i piątek około godziny 11:00 sms Treści sms treści humorystyczne. Koszt za każdy sms przychodzący to 4,92 zł z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie SMS o treści STOP FUN pod numer 60435(Koszt wysłania sms to 0 zł). Regulamin serwisu znajduje się tutaj. W przypadku reklamacji prosimy wysłać email na adres: myfavouritegamee@gmail.com

Dobra rada.

Nie ufaj tego rodzaju wpisom.

Wiedz, że jeżeli Facebook zechce zmienić wygląd, zrobi to bez Twojej zgody.

Co do nowego wyglądu FB, to może Was to zainteresować: https://www.facebook.com/about/newsfeed

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: